Ανοίξτε το παρακάτω έγγραφο PDF για να να διαβάσετε το διήγημα του Όσκαρ Γουάιλντ που χρειαζόμαστε για το μάθημα και κάντε τις σχετικές εργασίες που σας έχουν δοθεί.

Oscar Wilde Short Story (PDF)

Στα πλαίσια της διδασκαλίας του μαθήματος «Ελένη» του Ευριπίδη της Γ' Γυμνασίου, οι διδάσκουσες προσκάλεσαν το Θέατρο του Νέου Κόσμου σε σκηνοθεσία της θεατροπαιδαγωγού Τζωρτζίνας Κακουδάκη για να παρουσιάσει, στο χώρο του σχολείου, την Παρασκευή 08 Φεβρουαρίου 2019, το 3ο μέρος της «Τριλογίας της Πραγματικότητας»: το έργο του Ευριπίδη Ελένη / η αλήθεια μέσα στις πλάνες.

*Το κόστος παρακολούθησης της θεατρικής παράστασης είναι 6 ευρώ.

Για περισσότερες πληροφορίες (έγκριση, νομοθεσία, πληροφορίες της παράστασης) ανατρέξτε στα παρακάτω συνημμένα έγγραφα.

Συνημμένα:
Download this file (ΕΞΕ - 14478 - 2019 - Χορήγηση άδειας εισόδου 5ο Γυμνάσιο Χαλκίδας.pdf)egkrisi.pdf[Χορήγηση άδειας εισόδου στο 5ο Γυμνάσιο Χαλκίδας]140 kB
Download this file (ΕΞΕ - 180151 - 2018 - Παρακολούθηση θεαμάτων από μαθητές τριες εντός σχολικού ωραρίου .pdf)nomothesia.pdf[Παρακολούθηση θεαμάτων από μαθητές/τριες εντός σχολικού ωραρίου]121 kB
Download this file (ΕΥΡΙΠΙΔΗ ΕΛΕΝΗ ΘΕΑΤΡΟΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΥΛΙΚΟ ΕΦΗΒΙΚΟ ΘΕΑΤΡΟ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.pdf)info.pdf[Ευριπίδη «Ελένη» - Θεατροπαιδαγωγικό Υλικό Εφηβικό Θέατρο του Νέου Κόσμου]119 kB