με τη νέα σχολική χρονιά και στα πλαίσια του άξονα δράσης μείωση του οικολογικού αποτυπώματος του σχολείου. 1) μειώνουμε τη χρήση πλαστικού, 2) ενθαρρύνουμε την υγιεινή διατροφή, 3) περιορίζουμε την κατανάλωση χαρτιού, ενώ παράλληλα κατευθύνουμε τους μαθητές και τις μαθήτριες στην απόκτηση νέων ουσιωδών για τη μετέπειτα ζωή τους δεξιοτήτων και συνηθειών.

Στο έγγραφο που επισυνάπτεται στην παρούσα ανακοίνωση θα βρείτε αναλυτικά όλες τις επιμέρους πρακτικές πληροφορίες   που υπηρετούν με συνέπεια του στόχους που έχει θέσει το σχολείο με τη μορφή αξόνων δράσης και σας καλούμε να συμβάλλετε κι εσείς στην αποτελεσματικότερη επίτευξη αυτών των στόχων μας . Στην προσπάθειά μας αυτή έχουμε πάντοτε αρωγό και συμπαραστάτη το Διοικητικό Συμβούλιο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων το οποίο ευχαριστούμε θερμά.

Ευχαριστούμε κι εσάς για την κατανόηση και τη στήριξή σας.

4 ΑΞΟΝΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ 16 ΟΜΙΛΟΙ 5 ΛΕΣΧΕΣ ΧΩΡΙΣ ΓΕΜΙΣΜΑ BLOG 2