Η προσέλευση των μαθητών και των μαθητριών, όπως γνωρίζετε, γίνεται σε διαφορετική ώρα για κάθε τάξη, σύμφωνα με το κλιμακωτό ωράριο λειτουργίας ασφαλείας του σχολείου μας, το οποίο θα είναι από εδώ και στο εξής και το καθημερινό ωράριο λειτουργίας.

Το εβδομαδιαίο πρόγραμμα έχει ήδη αναρτηθεί στην ιστοσελίδα του σχολείου, ανά τάξη και τμήμα και μπορείτε να το συμβουλευτείτε στο μενου ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΣ ή πατώντας στον παρακάτω υπερσύνδεσμο

Όλοι οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί θα φοράνε μάσκα και θα φέρουν μαζί τους ειδική αεροστεγή σακούλα όπου θα τοποθετούν προσεκτικά τη μάσκα όταν την αφαιρούν μετά από οδηγία των εκπαιδευτικών και εφόσον τηρείται η ενδεικνυόμενη απόσταση. Θα φέρουν μαζί τους αντισηπτικό, ένα μπουκάλι νερό και φαγητό εάν το επιθυμούν. Ενημερώνουμε ότι το κυλικείο λειτουργεί σύμφωνα με το πλαίσιο ασφαλούς λειτουργίας.

Όλοι οι μαθητές θα έρχονται με τα σακίδιά τους, τα βιβλία των μαθημάτων της ημέρας και τα σύνεργα γραφής τους τα οποία θα χρησιμοποιούν αποκλειστικά οι ίδιοι και θα συμμορφώνονται με το πλαίσιο λειτουργίας του σχολειου και τις οδηγίες των εκπαιδευτικών για το καλό όλης της σχολικής κοινότητας.

Το σχολείο μας θα δέχεται γονείς και κηδεμόνες μετά τις 13.15 κατά τις εργάσιμες μέρες. Για την έγχαρτη αλληλογραφία, μπορείτε να χρησιμοποιείτε το γραμματοκιβώτιο που βρίσκεται στον εξωτερικό χώρο του σχολείου.

Μην ξεχνάτε να επισκέπτεσθε καθημερινά την αρχική σελίδα ή τις ανακοινώσεις μας στην ιστοσελίδα του σχολείου.

Σας ευχαριστούμε