Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, αγαπητοί μαθητές και μαθήτριες,

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και Διδασκουσών του 5ου Γυμνασίου Χαλκίδας σας εύχεται καλή χρονιά με υγεία!

Σύμφωνα με το Δελτίο τύπου του Υπουργείου Παιδείας τα μαθήματα του σχολείου μας θα ξεκινήσουν από αύριο Παρασκευή 8 Ιανουαρίου 2021 με εξ αποστάσεως διδασκαλία και σύμφωνα με το υπάρχον ωρολόγιο πρόγραμμα.

Σας υπενθυμίζουμε επίσης ότι από αύριο 8 Ιανουαρίου 2021 και για έξι μήνες, μέχρι το τέλος του σχολικού έτους, ξεκινάει η εκπαιδευτική-επιμορφωτική δράση του 5ου Γυμνασίου Χαλκίδας “Δρόμοι της Ιστορίας”, υπό την Αιγίδα της Επιτροπής «Ελλάδα 2021» και ενταγμένη στο Εθνικό Πρόγραμμα Δράσεων και Εκδηλώσεων που θα υλοποιηθούν εν όψει του εορτασμού της Εθνικής Παλιγγενεσίας.

Μπορείτε να ενημερώνεστε για την πορεία της δράσης από το υλικό που θα αναρτάται στο σχετικό blog εδώ.

καλή χρονια