Όπως όλοι μάθαμε, μετά από απόφαση των Υπουργείων Υγείας και Παιδείας, το σχολείο μας (όπως και όλα τα εκπαιδευτικά ιδρύματα της χώρας) θα μείνει κλειστό για 14 ημέρες (μέχρι τις 24 Μαρτίου - προς το παρόν), για προληπτικούς λόγους και για να μπορέσει να συγκρατηθεί η εξάπλωση του κορωνοϊού στη χώρα μας. Για οποιαδήποτε νεώτερη πληροφορία επισκεφθείτε ξανά την ιστοσελίδα μας.

Από την προσωρινή απαγόρευση λειτουργίας των σχολείων, με βάση το ΦΕΚ 783/10 Μαρτίου 2020 που δημοσιεύτηκε σήμερα, εξαιρούνται οι διοικητικές δομές και υπηρεσίες. Ως εκ τούτου το σχολείο θα είναι ανοικτό από αύριο 12/3/2020 και όλες τις εργάσιμες ημέρες από 09:30 π.μ. έως 12:30 μ.μ.

Το άνοιγμα και την απαραίτητη διοικητική λειτουργία θα εξασφαλίζει η διεύθυνση του σχολείου.