Αγαπητοί μαθητές και κηδεμόνες,

στα πλαίσια της συνεργασίας του σχολείου μας (και της θεατρικής ομάδας του) με το Εθνικό Θέατρο, σας ενημερώνουμε για την δωρεάν προβολή μέσω διαδικτύου της παράστασης «Ο Πρίγκιπας και ο φτωχός» σε σκηνοθεσία Σοφίας Βγενοπούλουη οποία θα προβάλλεται από σήμερα Παρασκευή 24 Απριλίου και ώρα 12:00 έως την ίδια ώρα του Σαββάτου 25 Απριλίου από τους διαδικτυακούς τόπους του Εθνικού Θεάτρου και του Υπουργείου Πολιτισμού.

Βίντεο παράστασης

Διαβάστε περισσότερες πληροφορίες στο παρακάτω μήνυμα που μας έστειλαν από το Εθνικό Θέατρο, και δείτε και σχετικό υλικό για την παράσταση στο επισυναπτόμενο αρχείο PDF:

Αγαπητοί φίλοι και συνεργάτες,
ευχόμαστε να είστε γεροί και δυνατοί!

Μας λείπετε πολύ, όπως θα έχετε καταλάβει μάλλον με όλες αυτές τις επιστολές που σας στέλνουμε, αλλά προσπαθούμε να μικρύνουμε την απόσταση...
"Μένουμε σπίτι" με τον Πολιτισμό και παρακολουθούμε διαδικτυακά ξεχωριστές παραστάσεις του Εθνικού Θεάτρου για να συνεχίσουμε να είμαστε "μαζί"!

Η πολύ αγαπημένη μας περσινή παιδική παράσταση Ο Πρίγκιπας και ο φτωχός σε σκηνοθεσία Σοφίας Βγενοπούλου, θα προβάλλεται από αύριο Παρασκευή 24 Απριλίου στις 12:00 έως την ίδια ώρα του Σαββάτου 25 Απριλίου στο www.n-t.gr και στο www.culture.gr.

Σας επισυνάπτουμε πληροφορίες για την παράσταση καθώς και υλικό με δημιουργικά παιχνίδια βασισμένα σε αυτήν

Δείτε και εδώ https://www.n-t.gr/el/news/?nid=33575

Σας περιμένουμε με χαρά στο διαδικτυακό μας ραντεβού και σας ευχόμαστε καλή θέαση!

Γιάννης Παναγόπουλος

ΜΙΚΡΟ ΕΘΝΙΚΟ

Συνημμένα:
Download this file (nt_prigkipas+ftwxos_body_diorth4-pages-1-merged-edited.pdf)Ο Πρίγκιπας και ο φτωχός[Υλικό για την παράσταση]504 kB